Kancelaria Adwokacka

Adwokat Wiktor Pielecki

Adres Kancelarii: ul. 3 maja 7/7, 20-078 Lublin

Nieruchomości

  /    /  Nieruchomości

Zakup, sprzedaż, nabycie prawa do własności, przeniesienie własności, ustalenie służebności – kwestie związane z posiadaniem oraz zarządzeniem nieruchomościami mieszkaniowymi i użytkowymi potrafią być bardzo złożone i zawiłe. Dlatego planując zakup lub sprzedaż nieruchomości, czy też dochodzenie swoich praw do własności na drodze sądowej warto skorzystać ze wsparcia, jakie oferuje wykwalifikowany adwokat od nieruchomości. Na terenie miasta Lublin pomoc w tym zakresie świadczy Kancelaria Adwokacka Adwokata Wiktora Pieleckiego.

Adwokat od nieruchomości – Lublin i Warszawa.

Nasza Kancelaria stale współpracuje ze specjalistami z szeroko rozumianego rynku nieruchomości, w tym pośrednikami w obrocie nieruchomościami, biegłymi z zakresu wyceny nieruchomości oraz inżynierami z zakresu budownictwa i geodezji. Pomagamy przy negocjacjach podczas zawierania umów dotyczących nieruchomości oraz w sporach sądowych związanych z ich wykonaniem. Ponadto prowadzimy sprawy administracyjne i sądowe o odzyskanie nieruchomości. Naszym Klientom oferujemy profesjonalne i kompleksowe wsparcie na każdym etapie transakcji oraz postępowań dotyczących nieruchomości. Dotyczy to zarówno kwestii związanych ze zbyciem i nabyciem nieruchomości na drodze umowy pomiędzy stronami, jak i kwestii dotyczących ustalenia prawa własności we wszelkich sytuacjach spornych – dziedziczeniu, podziału majątku, nabycia prawa własności przez zasiedzenie.

Klientów zainteresowanych skorzystaniem z pomocy prawnej lub doradczej zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z zakresem oferowanych usług.

Nieruchomości – zakres usług

Zależy nam na dostarczaniu fachowej, rzetelnej i kompleksowej pomocy w zakresie obsługi spraw dotyczących nieruchomości, jak również w zakresie doradczym. W tym celu nieustannie podnosimy nasze kompetencje i nawiązujemy współpracę ze specjalistami z dziedziny. Zakres usług naszej Kancelarii obejmuje m. in.:

  • reprezentowanie Klientów na każdym etapie transakcji dotyczących nieruchomości, jak również prowadzenie w imieniu klienta negocjacji,
  • prowadzenie analizy stanu prawnego nieruchomości,
  • analizę postanowień umownych pod kątem potencjalnych zagrożeń dla Klienta w zakresie niedozwolonych postanowień umownych w obrocie konsumenckim,
  • nadzór nad prawidłowym wykonywaniem postanowień umownych przez strony ze szczególnym uwzględnieniem umów przeniesienia własności i najmu nieruchomości,
  • prowadzenie postępowań przed sądami wieczystoksięgowymi,
  • reprezentowanie Klientów w postępowaniach o zasiedzenie nieruchomości i uwłaszczenie,
  • reprezentowanie Klientów w postępowaniach o wydanie nieruchomości,
  • reprezentowanie Klientów w postępowaniach o zniesienie współwłasności nieruchomości,
  • reprezentowanie Klientów w postępowaniach o ustanowienie służebności.

Do współpracy zachęcamy mieszkańców Lublina i Warszawy oraz osoby prowadzące sprawy dotyczące nieruchomości zlokalizowanych na terenie miasta i w jego najbliższym sąsiedztwie. Nasz adwokat od nieruchomości oferuje pomoc zarówno osobom fizycznym, jak i przedsiębiorcom oraz instytucjom i organizacjom. W zależności od indywidualnych potrzeby Klienta możemy się skupić wyłącznie na analizie umowy sprzedaży-zakupu lub przygotować kompleksową analizę stanu prawnego nieruchomości. Jednocześnie w sprawach zawiłych oferujemy pomoc w uporządkowaniu stanu prawnego nieruchomości i przygotowania jej do sprzedaży lub wynajmu.

Specjalizacje prawa nieruchomości

Portret osoby
Alicja Kubiak
Adwokat

Wszystkie specjalizacje