Kancelaria Adwokacka

Adwokat Wiktor Pielecki

Adres Kancelarii: ul. 3 maja 7/7, 20-078 Lublin

Zasiedzenie nieruchomości

  /    /  Zasiedzenie nieruchomości

Zasiedzenie nieruchomości to jedna z form nabycia prawa własności do danego obiektu, budynku lub mieszkania. Prawo to nabywa się po upływie określonego przez polskie prawo okresu czasu. W zależności od intencji osoby nabywającej prawo do nieruchomości, może być to 20 lub 30 lat. W pierwszym przypadku mówimy o zasiedzeniu w dobrej wierze (czyli w sytuacji, w której dana osoba nie wie kim jest prawowity właściciel nieruchomości). Okres 30 lat dotyczy zasiedzenia w złej wierze, czyli w przypadku, w którym osoba starająca się o nabycie praw do nieruchomości zdaje sobie sprawę z tego, że posiadała ona innego właściciela.

Prawa własności można nabyć przez zasiedzenie jedynie w przypadku, w którym przez wymieniony wyżej okres czasu włada się nieruchomością jak jej właściciel, dba o jej stan i bezpieczeństwo oraz wywiązuje się ze swoich obowiązków wynikających z posiadania danej nieruchomości.

W czym pomaga nasza Kancelaria?

Nasza Kancelaria, mająca siedzibę na terenie Lublina i świadczy kompleksową pomoc w sprawach dotyczących zasiedzenia nieruchomości. Nasi adwokaci reprezentują osoby, które chcą nabyć prawa własności do nieruchomości, działamy również w sprawach dotyczących użytkowania wieczystego oraz uzyskania służebności przez zasiedzenie.

Pomagamy w zgromadzeniu niezbędnej dokumentacji, złożeniu wniosku do sądu oraz reprezentujemy naszych Klientów w trakcie rozpraw sądowych. Po przyznaniu Klientowi prawa własności do danej nieruchomości, pomagamy również w uregulowaniu zobowiązań podatkowych wynikających z nabycia praw.

Specjalizacje prawa nieruchomości

Portret osoby
Alicja Kubiak
Adwokat

Wszystkie specjalizacje