Kancelaria Adwokacka

Adwokat Wiktor Pielecki

Adres Kancelarii: ul. 3 maja 7/7, 20-078 Lublin

Likwidacja spółek

Przepisy regulujące możliwość zamknięcia działalności spółki na gruncie polskiego prawa określa ustawa z dnia 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej. Ponadto odnośne przepisy można znaleźć również w ustawie z dnia 6 marca 2108 r. Prawo przedsiębiorców i w Kodeksie spółek handlowych oraz Kodeksie cywilnym. Zazwyczaj decyzja o likwidacji spółki wynika z chęci ochrony majątku, zatrzymania narastającego zadłużenia i ocalenia przynajmniej części aktywów spółki.

Ponieważ jednak proces likwidacji spółki charakteryzuje się wysokim stopniem sformalizowania i jest wieloetapowy, skuteczne zakończenie działalności spółki zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem jest czasochłonne i skomplikowane. Ponadto likwidacja spółki jest możliwa wyłącznie w przypadku, gdy decydujący się na takie rozwiązanie przedsiębiorca dysponuje środkami w kwocie wystarczającej na zamknięcie spółki. Z tego względu doświadczony prawnik i jego wsparcie wsparcie w trakcie likwidacji spółki zazwyczaj okazuje się niezbędne.

Kancelaria Pielecki w Lublinie – uzyskaj pomoc w likwidacji spółki

Jako kancelaria prawna działamy w Lublinie, ale udzielamy również porad online, jeśli zachodzi taka potrzeba. Adwokaci z kancelarii Pielecki mają bogate doświadczenie w przeprowadzaniu likwidacji dowolnego typu spółek prawa handlowego i cywilnego. Powierzenie likwidacji spółki naszym specjalistom to oszczędność czasu, pieniędzy oraz stresu, a także całkowita pewność, że procedura została przeprowadzona zgodnie z prawem oraz skutecznie niezależnie od tego, jak złożony jest dany przypadek.

Specjalizacje obsługi prawnej przedsiębiorstw

Wiktor Pielecki
Adwokat
Alicja Kubiak
Adwokat
Marzena Myślińska
Radca prawny

Wszystkie specjalizacje