Kancelaria Adwokacka

Adwokat Wiktor Pielecki

Adres Kancelarii: ul. 3 maja 7/7, 20-078 Lublin

Likwidacja spółek

  /    /  Likwidacja spółek

Przepisy regulujące możliwość zamknięcia działalności spółki na gruncie polskiego prawa określa ustawa z dnia 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej. Ponadto odnośne przepisy można znaleźć również w ustawie z dnia 6 marca 2108 r. Prawo przedsiębiorców i w Kodeksie spółek handlowych oraz Kodeksie cywilnym. Zazwyczaj decyzja o likwidacji spółki wynika z chęci ochrony majątku, zatrzymania narastającego zadłużenia i ocalenia przynajmniej części aktywów spółki.

Ponieważ jednak proces likwidacji spółki charakteryzuje się wysokim stopniem sformalizowania i jest wieloetapowy, skuteczne zakończenie działalności spółki zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem jest czasochłonne i skomplikowane. Ponadto likwidacja spółki jest możliwa wyłącznie w przypadku, gdy decydujący się na takie rozwiązanie przedsiębiorca dysponuje środkami w kwocie wystarczającej na zamknięcie spółki. Z tego względu doświadczony prawnik i jego wsparcie wsparcie w trakcie likwidacji spółki zazwyczaj okazuje się niezbędne.

Kancelaria Pielecki w Lublinie – uzyskaj pomoc w likwidacji spółki

Jako kancelaria prawna działamy w Lublinie, ale udzielamy również porad online, jeśli zachodzi taka potrzeba. Adwokaci z kancelarii Pielecki mają bogate doświadczenie w przeprowadzaniu likwidacji dowolnego typu spółek prawa handlowego i cywilnego. Powierzenie likwidacji spółki naszym specjalistom to oszczędność czasu, pieniędzy oraz stresu, a także całkowita pewność, że procedura została przeprowadzona zgodnie z prawem oraz skutecznie niezależnie od tego, jak złożony jest dany przypadek.

Specjalizacje obsługi prawnej przedsiębiorstw

Adwokat Wiktor Pielecki
Wiktor Pielecki
Adwokat
Portret osoby
Alicja Kubiak
Adwokat
Portret osoby
Marzena Myślińska
Radca prawny

Wszystkie specjalizacje