Kancelaria Adwokacka

Adwokat Wiktor Pielecki

Adres Kancelarii: ul. 3 maja 7/7, 20-078 Lublin

Sprawy o separację

  /    /  Sprawy o separację

Kiedy w małżeństwie pojawiają się problemy, czasem zamiast decydować się na rozwód, małżonkowie postanawiają uzyskać separację. Separacja małżeńska różni się od rozwodu tym, że po jej orzeczeniu nie można zawrzeć kolejnego ślubu, można ją również znieść.

Separacja sądowa zostaje orzeczona wówczas, kiedy sąd stwierdzi zupełny, lecz nie trwały (rokujący poprawę) rozpad pożycia. Sprawa o separację jest dobrym rozwiązaniem, kiedy małżonkowie nie są do końca pewni, czy chcą się całkowicie rozstać. Należy także pamiętać, że separacja – tak samo, jak rozwód – powoduje uchylenie wspólnoty małżeńskiej.

Jak w każdym postępowaniu sądowym, warto zadbać o to, żeby nad przebiegiem postępowania czuwał adwokat. Choć sprawy separacyjne z reguły są łatwiejsze niż rozwody, to jednak doświadczony prawnik zadba o to, żeby proces przed sądem przebiegł jak najsprawniej.

Kancelaria adwokacka w Lublinie

Nasza kancelaria specjalizuje się w prawie rodzinnym i mamy na tym polu duże doświadczenie. Jak w każdym postępowaniu przed sądem, również w sprawach o separację warto, żeby towarzyszył Państwu doświadczony adwokat. Przygotuje on wszelkie pisma, pomoże przedstawić i uargumentować konkretną sytuację w sądzie w taki sposób, aby skrócić czas postępowania do niezbędnego minimum.

Lublin to miasto, gdzie mieści się nasza siedziba, ale jeżeli mieszkają Państwo w dalszej okolicy, to mogą Państwo uzyskać konsultację także on line, co pozwoli zaoszczędzić czas na dojazdy podczas przygotowywania się do przeprowadzenia sprawy.

Specjalizacje prawa rodzinnego

Adwokat Wiktor Pielecki
Wiktor Pielecki
Adwokat
Kobieta
Anna Karykowska-Cierniak
Aplikant adwokacki

Wszystkie specjalizacje