Kancelaria Adwokacka

Adwokat Wiktor Pielecki

Adres Kancelarii: ul. 3 maja 7/7, 20-078 Lublin

Sprawy rozwodowe. Rozwody.

  /    /  Sprawy rozwodowe. Rozwody.

Rozwody to jedne z najczęściej przeprowadzanych postępowań sądowych, związanych z prawem rodzinnym. Najszybszą droga do uzyskania rozwodu jest przeprowadzenie go bez orzekania o winie i jest możliwe jedynie wówczas, kiedy dotychczasowi małżonkowie są zgodni w tej kwestii.

Sprawy rozwodowe są również dużo prostsze, jeżeli małżonkowie mają takie samo stanowisko odnośnie podziału wspólnego majątku lub opieki nad dziećmi. Jednakże zazwyczaj mamy do czynienia z rozwodem z orzekaniem o winie, gdzie sąd decyduje czy i który z małżonków przyczynił się do rozpadu małżeństwa. Bywa też, że – choć w teorii majątek nabyty w trakcie małżeństwa jest wspólny, w związku z tym jego podział następuje w równych częściach – jeden z małżonków domaga się większej części udziału. Niezbędny staje się wówczas adwokat – rozwód przebiega wtedy znacznie szybciej, kiedy sprawą zajmuje się doświadczony prawnik.

Kancelaria adwokacka Pielecki – adwokat rozwodowy

Jak widać, sprawy rozwodowe bywają skomplikowane, więc niezbędny jest tu adwokat. W naszej kancelarii, pośród innych specjalistów, znajdują się również adwokaci specjalizujący się w rozwodach. Lublin jest miastem, gdzie mieści się nasza kancelaria, ale możemy udzielić Państwu wsparcia również online.

Dzięki naszej pomocy, jaką oferujemy w przeprowadzeniu negocjacji w kwestiach spornych, można zdecydowanie przyspieszyć postępowanie sądowe. Składając pozew o rozwód z przygotowanym już planem podziału majątku lub ustalonym trybem kontaktów z dziećmi skracamy czas postępowania o kolejne rozprawy, które sąd poświęciłby na rozważenie tych kwestii.

Specjalizacje prawa rodzinnego

Adwokat Wiktor Pielecki
Wiktor Pielecki
Adwokat
Kobieta
Anna Karykowska-Cierniak
Aplikant adwokacki

Wszystkie specjalizacje