Kancelaria Adwokacka

Adwokat Wiktor Pielecki

Adres Kancelarii: ul. 3 maja 7/7, 20-078 Lublin

Przyjęcie spadku

  /    /  Przyjęcie spadku

Przyjęcie spadku, co do zasady, nie odbywa się automatycznie. Spadkobierca ma bowiem szansę podjąć decyzję co do tego, czy chce przyjąć ofiarowany mu spadek oraz w jaki sposób chce to zrobić. Dzięki temu może zabezpieczyć interesy swoje i swojej rodziny. Musimy mieć bowiem świadomość, że spadek nie zawsze musi oznaczać wzbogacenie się (przykładem mogą być np. zadłużone nieruchomości, które otrzymujemy w spadku).

Dlatego też spadkobierca ma szereg możliwości. Może on odrzucić spadek, przyjąć go wprost – czyli z wszystkimi ewentualnymi długami niezależnie od ich wysokości, lub też zdecydować się na przyjęcie spadku z dobrodziejstwem inwentarza, co oznacza, że odpowiada on za długi tylko do kwoty wartości odziedziczonego majątku. Przyjęcie spadku może odbyć się podczas rozprawy sądowej lub spotkania z notariuszem.

W jaki sposób pomaga nasza Kancelaria?

Nasza Kancelaria świadczy kompleksowe usługi związane z przyjęciem spadku. Prawnik naszej kancelarii pomaga klientowi w przeanalizowaniu najbardziej opłacalnej i bezpiecznej decyzji dotyczącej przyjęcia spadku. Analizujemy więc ewentualne zadłużenia spadkodawcy i podpowiadamy najlepsze rozwiązania. Adwokat pomaga również w stworzeniu wniosku do właściwego sądu oraz uczestniczy w rozprawach lub spotkaniach u notariusza.

Służymy pomocą również w postępowaniu przed Urzędem Skarbowym, związanym z przyjęciem spadku. Dzięki temu nasi klienci czują się pewniej i wiedzą, że przyjęcie spadku nie będzie miało dla nich negatywnych konsekwencji finansowych. Nasze doświadczenie w tego typu sprawach pomaga w szybkim i sprawnym ich przeprowadzeniu.

Specjalizacje prawa spadkowego

Portret osoby
Alicja Kubiak
Adwokat

Wszystkie specjalizacje