Kancelaria Adwokacka

Adwokat Wiktor Pielecki

Adres Kancelarii: ul. 3 maja 7/7, 20-078 Lublin

Sporządzenie testamentu

  /    /  Sporządzenie testamentu

Każdy z nas w trakcie swojego życia gromadzi majątek. Po naszej śmierci jest on rozdysponowany pośród członków naszej rodziny w oparciu o przepisy prawa polskiego, tzw. dziedziczenie ustawowe lub też na podstawie testamentu. Dzięki testamentowi, czyli dokumentowi w którym wyrażamy swoją ostatnią wolę co do podziału majątku po naszej śmierci, mamy wpływ na to kto otrzyma naszą nieruchomość, oszczędności czy inne dobra.

Sporządzenie testamentu może przebiegać różnie. W teorii ważny jest bowiem zarówno dokument sporządzony notarialnie, jak i ten, który stworzymy samodzielnie i przechowamy w swoim domu. Co więcej, testament możemy sporządzić nawet ustnie przy obecności trzech świadków. Praktyka pokazuje jednak, że najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest sporządzenie testamentu u notariusza. Dokument taki jest wówczas nie tylko stworzony zgodnie z przepisami prawa, ale również odpowiednio zabezpieczony przed zaginięciem.

Jak pomaga nasza Kancelaria?

Dla wielu osób samodzielne sporządzenie testamentu, który byłby ważny w świetle prawa oraz niepodważalny, jest zadaniem trudnym. Z pomocą przychodzi nasza Kancelaria, mająca swoja siedzibę na terenie Lublina. Nasi doświadczeni prawnicy pomagają w sporządzeniu odpowiedniego dokumentu i dbają o jego prawidłową formę.

Pomagamy w ustaleniu osób uprawnionych do dziedziczenia oraz spisaniu składników majątku, które spadkodawca może przepisać na spadkodawców. Adwokat może towarzyszyć klientowi również podczas wizyty u notariusza. Dzięki temu nasi klienci zyskują pewność, że ich wola została właściwie spisana, a testament będzie niepodważalny.

Specjalizacje prawa spadkowego

Portret osoby
Alicja Kubiak
Adwokat

Wszystkie specjalizacje