Kancelaria Adwokacka

Adwokat Wiktor Pielecki

Adres Kancelarii: ul. 3 maja 7/7, 20-078 Lublin

Sprawy o zachowek

  /    /  Sprawy o zachowek

Gdy umiera członek rodziny, pozostałe osoby uzyskują prawo do dziedziczenia jego majątku. Niestety, nie zawsze majątek dzielony jest w równych częściach. Zdarza się bowiem, że spadkodawca decyduje się przepisać wszystko na jedną osobę. Nie oznacza to jednak, że pozostałe osoby nie otrzymają nic. Posiadają bowiem one prawo do zachowku, czyli otrzymania 1/2 wartości udziału spadkowego, jaki przypadłby danemu członkowi rodziny przy dziedziczeniu ustawowym.

W przypadku osób małoletnich oraz niezdolnych do pracy, wysokość zachowku wynosi zaś 2/3 wartości udziału spadkowego. Aby otrzymać zachowek, konieczne jest skierowanie sprawy do sądu rejonowego (w sprawach, w których wartość spadku nie przekracza 75 tysięcy złotych) lub okręgowego właściwego dla miejsca zamieszkania spadkobiercy (powyżej tej kwoty).

W jaki sposób pomaga nasza Kancelaria?

Nasza Kancelaria, mająca swoja siedzibę na terenie Lublina, oferuje kompleksową pomoc w przypadku spraw o zachowek. Pomagamy skierować odpowiednie pisma do właściwego sądu oraz skompletować niezbędną dokumentację. Nasz prawnik pomaga w wycenie dziedziczonego majątku lub kieruje sprawę do biegłego. Czynnie uczestniczymy w obliczaniu wysokości zachowku.

Adwokat bierze udział również w rozprawach sądowych i broni interesów klienta ubiegającego się o prawo do zachowku. Posiadamy doświadczenie w sprawach związanych z kwestiami spadkowymi, dzięki czemu jesteśmy bardzo skuteczni w działaniu.

Specjalizacje prawa spadkowego

Portret osoby
Alicja Kubiak
Adwokat

Wszystkie specjalizacje