Kancelaria Adwokacka

Adwokat Wiktor Pielecki

Adres Kancelarii: ul. 3 maja 7/7, 20-078 Lublin

Stwierdzenie nabycia spadku

  /    /  Stwierdzenie nabycia spadku

Postępowanie, które ma na celu stwierdzenie nabycia spadku, nie jest obowiązkowe. Dziedziczenie następuje bowiem również w sytuacji, w której nie sporządzono w związku z nim żadnych dokumentów oraz nie prowadzono rozpraw sądowych. Mimo to, warto zdecydować się na założenie takiej sprawy. Leży to w interesie osoby dziedziczącej, która posiadając dokument stwierdzający nabycie spadku, może czuć się pewniej. Orzeczenie takie jest również bardzo ważne w przypadku, w którym dziedziczymy nieruchomość – pozwala ono bowiem na dokonanie odpowiednich zmian w księdze wieczystej.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że o stwierdzenie nabycia spadku może wnosić nie tylko spadkobierca, ale również osoby uprawnione do zachowku oraz wierzyciele (zarówno spadkodawcy, jak i spadkobiercy).

W jaki sposób pomóc może nasza Kancelaria?

Nasza Kancelaria, mająca swoją siedzibę na terenie Lublina, bardzo często zajmuje się sprawami dotyczącymi stwierdzenia nabycia spadku. Pomagamy w napisaniu i złożeniu odpowiedniego wniosku, kierujemy go do właściwego sądu, a także bierzemy czynny udział w postępowaniu. Na życzenie naszych klientów możemy reprezentować ich interesy podczas postępowania.

Pomoc prawnika przy stworzeniu wniosku i zebraniu odpowiedniej dokumentacji daje naszym klientom pewność, że będzie on odpowiednio wypełniony pod kątem formalnym. Adwokat reprezentujący wnioskodawcę w czasie postępowania daje poczucie pewności oraz pozwala uniknąć konieczności samodzielnego stawiennictwa na rozprawach. Nasza Kancelaria pomaga również w zebraniu dowodów, jeśli postępowanie nie zakończy się na pierwszej rozprawie.

Specjalizacje prawa spadkowego

Portret osoby
Alicja Kubiak
Adwokat

Wszystkie specjalizacje