Kancelaria Adwokacka

Adwokat Wiktor Pielecki

Adres Kancelarii: ul. 3 maja 7/7, 20-078 Lublin

Stwierdzenie nabycia spadku

  /    /  Stwierdzenie nabycia spadku

Nasza Kancelaria prowadzi pełną obsługę w zakresie prawa spadkowego oraz wszelkich czynności dotyczących spadków, w tym w szczególności:

1. Stwierdzenie nabycia spadku
Śmierć spadkodawcy wymusza na nas załatwianie wszelkiego rodzaju spraw majątkowych. Dokumentem potwierdzającym nabycie spadku jest sądowe stwierdzenie nabycia spadku, lub notarialne poświadczenie dziedziczenia. Nasza Kancelaria świadczy usługi zarówno za życia spadkodawców, jak i również na wypadek śmierci prowadząc sprawy przed Sądem, jak również załatwiając formalności notarialne. Pomagamy zgromadzić dokumenty, występujemy do klientów i podmiotów, by postępowanie spadkowe było jak najmniej uciążliwe.

2. Dział spadku
W przypadku dziedziczenia spadku przez więcej niż jedną osobę, najczęściej zachodzi konieczność dokonania podziału odziedziczonego majątku. Nasza Kancelaria udziela porad prawnych w zakresie sposobów podziału korzystnych dla Klienta, pomaga skompletować dokumenty i załatwić sprawę u notariusza albo sporządza stosowny wniosek i reprezentuje klienta w sprawie przed Sądem.

3. Zachowek
Spadkobiercom, którzy są zgodnie z kodeksem cywilnym spadkobiercami ustawowymi, a nie otrzymali spadku należy się zachowek. Świadczymy porady w zakresie sposobu otrzymania zachowku, obliczenia go, a także prowadzimy sprawy o zachowek sporządzając wezwanie do prowadzimy negocjację oraz prowadzimy sprawę przed sądem. W przypadku niesłusznego pozwania o zachowek lub wygórowanego żądania reprezentujemy również klientów na etapie postępowania sądowego.

4. Testamenty
Kancelaria Adwokacka świadczy również usługi w zakresie sporządzania testamentów, stwierdzenia nabycia spadku na podstawie testamentu, jak również zaprzeczenia testamentom, jak również prowadzi wszelkie sprawy dotyczące sporów wymagających potwierdzenia prawa do dziedziczenia na podstawie testamentu. Dzięki współpracy z notariuszami, zapewniamy również obsługę w zakresie sporządzania testamentu notarialnego, by czynność ta była jak najbardziej wygodna dla klienta

Portret osoby
Alicja Kubiak
Adwokat

Wszystkie specjalizacje