Kancelaria Adwokacka

Adwokat Wiktor Pielecki

Adres Kancelarii: ul. 3 maja 7/7, 20-078 Lublin

Sprawy o alimenty

  /    /  Sprawy o alimenty

Alimenty są konsekwencją obowiązku utrzymywania dziecka wspólnie, przez oboje rodziców. Wniosek do sądu o alimenty z reguły bywa następstwem postępowania rozwodowego. Często jednak sprawa o alimenty pojawia się w sytuacji, kiedy rozstaje się para żyjąca w konkubinacie, a posiadająca dziecko.

Adwokat do spraw alimentacyjnych

Postępowanie sądowe z pewnością przebiegnie łatwiej, kiedy sprawą zajmuje się adwokat. Alimenty bywają bowiem dość złożonym zagadnieniem, prawnik pomoże powodowi wyliczyć ich wysokość i należycie je uzasadnić. Nasza kancelaria adwokacka ma duże doświadczenie w prowadzeniu takich spraw. Reprezentujemy Klientów przed Sądami w całej Polsce, nie tylko w Lublinie oraz oferujemy konsultacje online, na każdym etapie postępowania.

Sprawy alimentacyjne – pieniądze nie tylko na dziecko

Alimenty z reguły kojarzą się ze wspólnym utrzymywaniem dziecka przez rodziców, którzy się rozstali. Należy jednak pamiętać, że obowiązek alimentacyjny jest znacznie szerszy. Alimenty należą się w niektórych przypadkach także byłemu małżonkowi, mogą o nie wnieść także rodzice, w sytuacji, kiedy dzieci przestały się nimi interesować, a sami nie są w stanie się utrzymać. Także w sytuacji, gdy rodzic nie jest w stanie płacić alimentów na dziecko, można wnieść o to, by alimenty były płacone przez kogoś z najbliższych członków jego rodziny.

Warto, żeby ta kwestią zajął się od samego początku adwokat. Sprawy alimentacyjne w takich przypadkach nie zawsze są bowiem tak oczywiste, jak w sytuacji łożenia na utrzymanie niepełnoletniego dziecka.

Specjalizacje prawa rodzinnego

Adwokat Wiktor Pielecki
Wiktor Pielecki
Adwokat
Kobieta
Anna Karykowska-Cierniak
Aplikant adwokacki

Wszystkie specjalizacje