Kancelaria Adwokacka

Adwokat Wiktor Pielecki

Adres Kancelarii: ul. 3 maja 7/7, 20-078 Lublin

Odrzucenie spadku

  /    /  Odrzucenie spadku

Otrzymanie spadku nie zawsze wiąże się z powiększeniem naszego majątku. Wprost przeciwnie – może stanowić poważny problem dla naszych finansów. Niejednokrotnie bowiem zdarza się, że majątek zmarłego, po którym dziedziczymy obciążony jest długami, które mogą nawet przewyższać jego wartość. Na szczęście, każdy spadkobierca ma prawo do odrzucenia spadku. W tym celu konieczne jest postępowanie sądowe lub wizyta u notariusza.

Spadkobiercy, którzy chcą odrzucić spadek, mają na to sześć miesięcy od czasu, w którym dowiedzieli się, że go otrzymali. Co ważne, odrzucenie spadku powoduje podobne konsekwencje, jak śmierć spadkobiercy. Oznacza to, że spadek, który został odrzucony (wraz z jego długami) jest dziedziczony przez dalszych spadkobierców, w tym również małoletnie dzieci. Należy o tym pamiętać, ponieważ oni również mają prawo do odrzucenia spadku i uniknięcia konieczności spłaty zobowiązań spadkodawcy.

Jakie usługi oferuje nasza Kancelaria?

Spadkobiercy bardzo często nie są przekonani, czy odrzucenie spadku jest dobrą dla nich decyzją. Dlatego też nasza Kancelaria, mająca swoją siedzibę na terenie Lublina, pomaga w podjęciu słusznej decyzji finansowej. Wraz z klientami analizujemy wysokość długów oraz wartość odziedziczonego majątku, co pozwala na podjęcie pewnej decyzji o przyjęciu lub odrzuceniu spadku.

To jednak nie wszystko. Prawnik pomaga też klientowi w stworzeniu wniosku i skierowaniu go do odpowiedniego dla sprawy sądu. Adwokat może również reprezentować interesy klienta podczas sprawy sądowej lub spotkania z notariuszem. Daje to naszym klientom pewność, że wszystkie formalności zostaną dopełnione w należyty sposób.

Specjalizacje prawa spadkowego

Portret osoby
Alicja Kubiak
Adwokat

Wszystkie specjalizacje